Aktualitet

Monitorim me kamera më 25 Prill – Celibashi: Garanci e shtuar!


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:16 - 15/04/21 |
mapo.al

Kryetari i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi ka publikuar një video nga kamerat e sigurisë që do të instalohen në 5.199 qendra votimi për 25 Prillin.


Në llogarinë e tij në “Facebook”, Celibashi shkruan se kjo është një garanci e shtuar në parandalimin e paligjshmërisë, si fotografimi i votës, votimi familjar dhe votimi më shumë se një herë.


Postimi i Ilirjan Celibashit në “Facebook”:

Monitorimi me kamera i 5.199 Qendrave të Votimit, garanci e shtuar në parandalimin e paligjshmërive, si fotografimi i votës, votimi familjar, votimi më shumë se një herë, etj. Zgjidh, Voto, Vendos!

1


Etiketa: , ,

Pas