Aktualitet

Morata nuk mjafton, një magji i mohon fitoren Atletico-s


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:55 - 29/10/19 |
ro ot

Atletico Madrid nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në ndeshjen e luajtur në fushën e Alaves, e vlefshme për javën e 11-të të La Liga-s.


Madrilenët kanë kaluar në avantazh në minutën e 70-të me Alavaro Morata-n, i cili ka finalizuar në mënyrën e duhur një aksion të bukur të miqve.


Befasia për Colchoneros ka ardhur shtatë minuta para fundit, kur Perez ka fiksuar shifrat në 1-1 dhe ka mposhtur portierin Oblak me një gol të mrekullueshëm nga jashtë zonës.Madrilenët kanë shpërdoruar kështu një mundësi për të marrë kreun e renditjes, ku mbajnë vendin e dytë. Njëmbëdhjetë vende larg ekipit të Simeone-s pozicionohet Alaves, që ka grumbulluar vetëm 12 pikë në 11 javë.1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas