Sport

Moratti: Nuk jam i surprizuar nga ecuria e Interit, ju tregoj arsyen


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:19 - 21/10/19 |
ro ot

Interi e ka nisur mjaft mirë sezonin në Serie A, teksa pas tetë javësh, numëron shtatë fitore dhe vetëm një humbje. Zikaltrit renditen të dytët, vetëm një pikë më pak se Juventusi kryesues.


Në lidhje me ecurinë e Interit dhe trajnerit Conte, ka folur së fundmi ish-presidenti Masimo Moratti. Ky i fundit është shprehur për “Sport Mediaset”, se nuk është fare i surprizuar nga kjo ecuri, pasi e priste diçka të tillë, duke njohur se si punon Conte.


“Nuk jam aspak i surprizuar, nisur nga mënyra se si është Conte dhe se si punon. Është trajner serioz dhe mendon gjatë gjithë kohës për ekipin. Po punon shumë mirë. Besoj se Interi do të luftojë deri në fund për të bërë më të mirën. Sigurisht që Juventus vjen nga një seri e gjatë titujsh dhe ka tjetër mentalitet, por edhe Interi po tregon se e ka karakterin dhe kualitetin e nevojshëm për të luftuar për kampionatin.”

 1
Etiketa: , , , ,

Pas