fbpx

Aktualitet

‘Mos e rruni K…’

               Publikuar në : 22:59 - 19/06/19 |
Nga Andi Bejtja

Nga Andi Bejtja


Të gjithë qoftet e Bild, ku Rilindja del tamam si një organizatë kriminale (fatmirësisht mafiozë debilë që iu duket sikur flasin me gjyshen në telefon), ku njerëzit promovohen në detyrë vetëm e vetëm se dinë të vjedhin vota, ku ka me qindra vepra penale etj etj….Në gjithë këtë batërdi të bie në sy një refren i përdorur nga gjithë zyrtarët, nga gjithë mafiozet e çdo niveli:


‘Mos e rruj K…’ Pas çdo batërdie, çdo krim, ‘Mos e rruj K…’, ‘Mos e rruj K…’, ‘Fill i kuq i Rilindjes…’, ‘Mos e rruj K…’ dhe ti i OSBE, ti i BE apo ti e Ambasadës Amerikane ,….

Po kaq shumë sa është përmend ‘Mos e rruni K…’ nuk ka si mos dalë dikush me një brisk të madh e t’ia presë të gjithëve dhe K… poshtë dhe kokën sipër:

Vazhdoni ‘Mos e rruni K…’.


Etiketa: , , ,

Pas