Dikur

Mos i humbisni këto foto: Fitorja mbi nazistët vjen me ngjyra
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:06 - 06/11/18 |
mapo.al

Këto imazhe të rralla vijnë tashmë me ngjyra për të përkujtuar 73-vjetorin e fitores mbi nazizmin.


Kudo, nga Rusia, në Britani e Francë shihen skenat e gëzimit dhe të lehtësimit pas atij tmerri të kaluar.


Fotot janë kolorizuar nga Royston Leonard.


55-vjeçari nga Uellsi thotë se ka shpenzuar deri në katër orë për çdo foto.


Dorëzimi pa kushte i gjermanëve u miratua më 7 maj 1945.


Një ditë më pas, të gjithë forcat gjermane u urdhëruan të ndërpresin operacionet.

<
>
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas