Shëndeti

Mos përdorni më ilaçe! Ja si t’i thoni njëherë e mirë lamtumirë anemisë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:44 - 03/10/21 |
mapo.al

Ky lëng magjik është i pasur me hekur dhe përgatitet për më pak se dy minuta.


Nëse vuani nga mungesa e hekurit dhe jeni anemikë, atëherë pini çdo ditë këtë pije shëruese dhe ndihmoni trupit tuaj me dozën ditore shëndetësore!


Përbërësit:– 2 dardha,
– ½ filxhani spinaq,– ½ filxhani sallatë të gjelbër,

– një grusht i vogël majdanoz,

– 1 limetë,

– 2-3 fletë herba

Përgatitja:

Lani pemët dhe perimet, limetës qërojani lëvoren. Të gjithë përbërësit bluani në mikser dhe kulloni.

Anemia është një ndër çrregullimet më të shpeshta të gjakut, që rezulton nga pakësimi, rënia e numrit të rruazave të kuqe të gjakut në organizmin e njeriut.

Simptomat janë: lodhje, gulçim, marramendje, dhimbje koke, zbehje e fytyrës.

9


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas