Aktualitet

“Mos u bëj budalla!”, zbulohet letra e Trump për Erdoganin (FOTO)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:50 - 17/10/19 |
mapo.al

“Le të punojmë së bashku për ta zgjidhur këtë çështje. Ndali sulmet në Siri. Ti nuk dëshiron të jesh përgjegjës për vdekjen e mijëra njerëzve, as unë nuk dua të jem përgjegjës për shkatërrimin e ekonomisë turke, gjë që mund ta bëj. Mos u bëj budalla”.


Ky është thelbi i letrës së Donald Trump, dërguar Erdoganit, në lidhje me ofensivën e ushtrisë së tij në Siri. Letra u publikua nga gazetarja amerikane e Fox News, Trish Regan. Dokumenti mban datën 9 tetor dhe u shoqërua me shumë debate, madje edhe lidhur me autenticitetin e saj, por sipas mediave të huaja më pas u konfirmua.


Etiketa: , , ,

Pas