Aktualitet

Moses-Ones i drejtohet FA: Fuqia e marrëdhënies sonë, falë jush


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:33 - 10/09/19 |
ro ot

Përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’, Ambasada Amerikane në Tiranë, ka publikuar një pjesë nga fjalimi i të ngarkuarës me punë e Ambasadës së SHBA në Tiranë, Leyla Moses-Ones, në ceremoninë e organizuar nga Ministria e Mbrojtjes në vlerësim të përpjekjeve të Ekipeve të Atasheut Ushtarak dhe të Bashkëpunimit Ushtarak të Shteteve të Bashkuara në Shqipëri. Moses-Ones ka falenderuar Forcat e Armatosura të Shqipërisë për punën e tyre të zellshme, në bashkëpunim me Forcat Amerikane.


Postimi i plotë


“Udhëheqësve civilë dhe ushtarakë të Forcave të Armatosura të Shqipërisë: Ju vazhdoni t’i jepni përparësinë më të lartë trajnimeve me forcat amerikane — faleminderit! Fuqia e marrëdhënies sonë dypalëshe është e pamatshme dhe e pathyeshme falë jush. Për stafin amerikan të Zyrave të Atasheut tonë Ushtarak dhe të Bashkëpunimit Ushtarak: Puna juaj me zell sjell rritje të vazhdueshme të nivelit tonë të angazhimit — faleminderit! Dhe së fundi, për personelin shqiptar anëtarë të këtyre ekipeve: Ju jeni zemra që rreh e bashkëpunimit shqiptaro-amerikan të mbrojtjes. Asnjë nga këto nuk do të ishte e mundur pa ju”. E Ngarkuara me Punë a.i. Leyla Moses-Ones në ceremoninë e organizuar nga Ministria e Mbrojtjes në vlerësim të përpjekjeve të Ekipeve të Atasheut Ushtarak dhe të Bashkëpunimit Ushtarak të Shteteve të Bashkuara në Shqipëri”.1Etiketa: , ,

Pas