Aktualitet

Mot i paqëndrueshëm nga sot, mos harroni të merrni dhe çadrën


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 01:00 - 21/10/21 |
mapo.al

Duke filluar nga dita e sotme  mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore.


Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash mesatare dhe hera-herës të dendura. Në zonën e veriperëndimit dhe jugperëndimit vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu me intensitet të ulët e shtrëngata lokale.


Era do të fryjë me drejtim kryesor nga kuadrati i jugut dhe shpejtësi mesatare 1 deri 5m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era fiton shpejtësi deri në 8m/sek shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1-2 ballë.Temperaturat parashikohen:
në zonat malore 4C deri në 18°C
në zonat e ulëta 7°C deri në 23°C
në zonat bregdetare 10°C deri në 23°C1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas