Kryesore

“Mot i paqëndrueshëm”- Parashikimi sinoptik për sot


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:44 - 18/04/21 |
mapo.al

Për ditën e diel vendi ynë do të mbetet nën ndikimin e kushteve atmosferike të paqëndrueshme.

Moti parashikohet me vranësira të dendura dhe reshje shiu me intensitet mesatar deri në orët e mëngjesit.


Gradualisht reshjet humbasin intensitet dhe terren duke mbetur të pranishme përgjatë relieveve malore.

Ndërsa në zonat bregdetare dhe ultësirën perëndimore nuk do të mungojnë edhe orët me diell.Në fushën termike temperaturat pa ndryshime të ndjeshme në vlerat minimale dhe rritje të lehtë në vlerat e mesditës.


Era nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 1-10m/sek, shoqëruar me një valëzim të forcës 2-3 ballë.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas