Kryesore

Moti i keq/ ARRSH: Këto janë akset rrugore që kalohen me zinxhirë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:16 - 16/02/21 |
mapo.al

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar për gjendjen e akseve nacionale në vend, për shkak të motit të keq që përfshiu të gjithë territorin javën e kaluar.


ARRSH jep informacion për gjendjen e akseve nacionale në rajonin verior, qendror dhe në atë jugor.


Njoftimi i ARRSH-së:INFORMACION MBI GJENDJEN E AKSEVE KOMBËTARE
🌤Në të gjithë territorin reshjet kanë pushuar, temperaturat vazhdojnë të jenë të ulëta.Kontraktorët gjatë natës kanë bërë pastrimin e akseve dhe shpërndarjen e kripës.

⚠️Të gjithë drejtuesit e mjeteve të pajisen me goma dimri ose zinxhirë, të reduktojnë shpejtësinë, të respektojnë sinjalistikën 🚧⛔rrugore dhe udhëzimet e Policisë Rrugore.

👉RAJONI VERIOR

Qarkullohet pjesërisht me zinxhirë:

Trebisht–Doganë, Ura e Cerenecit–Klenjë, Trebisht-Doganë, Peshkopi-Qafë Drajë, Qafë Bualli-Krastë.

👉RAJONIO QENDROR

Qafë Thanë-Doganë tek Useku qarkullimi me një korsi, po punohet për pastrimin e plotë.

Qarkullohet me zinxhirë ose goma dimri:

Lunik-Steblevë, në km e fundit Steblevë-Klenjë, Zemblak -Goricë.

👉RAJONI JUGOR

❄️Akset janë të hapura pa prezencë bore, por kushtëzuar nga temperaturat e ulëta mjetet të pajisen me goma dimri.

Vazhdojn puna për mitëmbajtjen rutinë🚜

1


Etiketa: ,

Pas