Kryesore

“Moti i kthjellët dhe me vranësira” – Parashikimi javor
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:55 - 23/11/20 |
mapo.al

Kjo javë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qendrueshme.Moti parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët e vranësira deri mesatare, këto më të perqëndruara ditën e martë.


Era parashikohet të jetë nga kuadrati i Veriut me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore, kryesisht në veri të vendit fiton shpejtësi deri në 10m/sek.
Në orët e mëngjesit prezencë të mjegullës së dendur përgjatë luginave.Mëngjeset dhe mbrëmjet do të jenë të ftohta, ndërsa orët me diell do të bëjnë që në mesditë temperaturat të pësojnë rritje.


 

1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas