Aktualitet

Moti i kthjellët do vijojë, sot ditë e ngrohtë dhe me diell

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:00 - 20/10/19 |
mapo.al

Edhe ditën e sotme, kur data shënon 20 tetor 2019, parashikohet mot i kthjellët me kalime të pakëta vranësirash.


Sipas Shërbimit Meteorologjik të Ushtrisë, temperaturat nuk do të pësojnë luhatje të ndjeshme, duke ruajtur vlera relativisht të larta. Ato parashikohen në:


zonat malore 8ºC deri në 23ºC
zonat e ulëta 11ºC deri në 27ºC
zonat bregdetare 13ºC deri në 25ºC


Po kështu, mjegulla nëpër lugina, e favorizuar nga era e lehtë juglindore do të shfaqet në orët e para të mëngjesit, për t’u shpërbërë deri në orët e paradites.Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas