Aktualitet

Moti/ I nxehti afrikan pushton vendin, temperaturat në rritje

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:52 - 12/08/19 |
ro ot

Moti – E hënë, 12 Gusht 2019


Si pasojë e ndikimit të masave ajrore të thata dhe të nxehta që vijnë nga Afrika vendi yne sot vijon me kthjellime dhe temperatura të larta në të gjithë territorin. Në orët e mbrëmjes priten vranesira të pakta në zonat malore.


Temperaturat e ajrit jane rritur serish duke bere qe termometri te ngjitet deri në 39 °C ne rang territori.


Era do fryjë e lehte dhe mesatare me shpejtesi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim 3 ballë.


Moti – E martë, 13 Gusht 2019

Sipas MeteoAlb, moti i kthjellët dhe i nxehtë mbizotëron në të gjithë territorin e vendit por duke ju afruar oreve te pasdites do të ketë kalime vranësirash te lehta ne ekstremin verior.

Temperaturat e ajrit mbeten konstante duke bere qe vlerat ditore te luhaten nga 19°C deri në 39°C.

Era do fryjë mesatarisht me shpejtesi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim 2 – 3 ballë.


Etiketa: , , , ,

Pas