Aktualitet

Moti i qëndrueshëm në të gjithë vendin, rritje e lehtë e temperaturave 


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:00 - 23/09/21 |
mapo.al

Parashikim i Shërbimit Meteorologjik Ushtarak


Për ditën e sotme, e enjte 23 shtator 2012, ndikimi i masave ajrore të qëndrueshme do të sjellë në vend mot me kthjellime e vranësira deri në orët e paradites.


Më tej moti do të vijojë i kthjellët në të gjithë vendin. Vihet re një rritje e lehtë e temperaturave të cilat do të kapin vlerat maksimale deri në 29°C, ndërsa ato minimale 7°C.Era do të fryjë nga verilindja e veriperëndimi e lehtë e mesatare në bregdet duke u pasuar nga valëzim i forcës 3dhe 4 ballë.Temperaturat parashikohen:zonat malore 7°C deri në 24°C

zonat e ulëta 11°C deri në 29°C

zonat bregdetare 13°C deri në 28°C

1Pas