Aktualitet

Moti në fundjavë – Sot dhe nesër kohë e mirë për plazh


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:00 - 25/09/21 |
mapo.al

Fundjava pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore të qendrueshme. Mot i kthjellët pritet të mbizotërojë në pjesën më të madhe të vendit.


Vranësirat parashikohen të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore në orët e mesditës.


Era parashikohet nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-7m/sek, e hera-herës përgjatë vijës bregdetare jugore pritet të fitoj shpejtësi deri në 10m/sek.Temperaturat parashikohet të pësojnë rritje të lehtë në të dyja vlerat.

29


Etiketa: ,

Pas