Kryesore

Moti për sot, e hënë 28 tetor 2019


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:39 - 28/10/19 |
mapo.al

Qendra me presion të ulët (U) atmosferik e pozicionuar në gadishullin Apenin po afrohet gradualisht drejt Ballkanit perëndimor duke ndryshuar kushtet atmosferike në vendin tonë.

Moti do të jetë me vranësira mesatare përgjatë Ultësirës Perëndimore, ndërsa zona qëndore dhe lindore do të jetë me kthjellime.


Era do të jetë me drejtim Jug (S) me shpejtësi 10 -20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4-5 lartësi vale 1,5 deri në 2,0 metër në det të hapur.

Temperaturat min dhe maxZonat malore 7/21°C
Zonat e ulëta 13/26°C
Zonat bregdetare 14/26°C


1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas