Kryesore

Moti për sot, e hënë 4 nëntor 2019


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:36 - 04/11/19 |
mapo.al

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga aktiviteti i masave ajrore me origjinë Kontinentale të cilat po ifluencojnë mot jo të qëndrueshëm në vendin tonë.

Sot moti do të karakterizohet nga reshje shiu, alternime kthjellimesh dhe vranësira mesatare deri të dendura në Perëndim.


Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) Jugperëndim (SW) me shpejtësi 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 lartësi vale 0,3 deri në 0,5 metër në det të hapur.

Temperaturat do të jenë në rënie gjatë gjithë ditës.Temperaturat min dhe max:


Zonat malore 9/20°C
Zonat e ulëta 11/28°C
Zonat bregdetare 14/27°C

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas