Kryesore

Moti për sot, e mërkurë 30 tetor 2019

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:35 - 30/10/19 |
mapo.al

Qendra me presion të ulët (U) atmosferik e pozicionuar në Ballkanin Veriperëndimor do të influencojë reshje shiu dhe stuhi në vendin tonë.


Vendi ynë në mesditë do të përfshihet nga kalimi i një fronti të ftohtë i cili do të shkaktojë reshje shiu dhe stuhi në Ultësirën Perëndimore.


Era do të jetë e vrullshme me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 10 -20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 6 lartësi vale 2,0 deri në 2,5 metër në det të hapur.


Temperaturat min dhe max:


Zonat malore 11/21°C
Zonat e ulëta 17/26°C
Zonat bregdetare 19/27°C


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas