Aktualitet

MOTI – Përgatituni për një ditë të nxehtë me temperatura deri 39°C


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:00 - 08/07/21 |
mapo.al

Për ditën e sotme, e enjte 8 korrik 2021, moti parashikohet kryesisht i kthjellët dhe i nxehtë.


Temperaturat do të shënojnë vlera të larta deri në 39 gradë celcius në qytetet Elbasan, Berat, Fier dhe Gjirokastër.


Ndërkohë, Korça, Bajram Curri, Kukësi dhe Peshkopia do të jenë zonat më të freskëta.

Vranësirat pritet të jenë të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore në orët e mesditës.Era nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, shoqëruar me një valëzim në det të forcës 1-2 ballë. Temperaturat pritet të pësojnë rritje në të dyja vlerat.

Më konkretisht në:

zonat malore 19°C deri në 35°C
zonat e ulëta 24°C deri në 39°C
zonat bregdetare 23°C deri në 38°C

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas