Aktualitet

Moti/ Sot ditë me diell, rriten edhe temperaturat


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 01:56 - 19/10/21 |
mapo.al

Duke nisur nga dita e sotme, e Martë deri dhe në mesditë të ditës së Enjte vendi do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike.


Moti parashikohet kryesisht i kthjellët pa munguar vranësirat kalimtare.


Gjatë ditës së Enjte pas orëve të mesditës nis depërtimi i vranësirave ndërsa në zonën e veriperëndimit dhe atë të jugperëndimit parashikohen reshje shiu me intensitet të ulët.


Java mbyllet me ditën e Premte me mot me vranësira të dendura. Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu me intensitet deri mesatar në formë shtrëngatash në të gjithë territorin.Në orët e vona të mbrëmjes në veriperëndim dhe jugperëndim intensiteti i reshjeve deri i lartë në formën e stuhive dhe rrebesheve.

1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas