Kryesore

Moti sot/ Paradite kthjellime e pasdite shira, por bregdeti me diell këtë fundjavë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:42 - 16/06/18 |
mapo.al

Edhe sot moti vijon me kthjellime dhe vranësira të cilat në mesditë sjellin shira në Veri – Qendër por pasditja lokalizon shirat në Qendër dhe zonat Lindore.


Vonë në mbrëmje shirat largohen nga pjesa më e madhe e vendit.


Fundjava mbetet me kthjellime dhe vranësira gjatë orëve të paradites por vranësirat fuqizohen në pjesën e dytë të ditës duke sjellë shira afatshkurtër thuajse në të gjithë vendin të shtunë dhe kryesisht në zonat Lindore ditën e dielë.


Temperaturat sot paraqiten me rënie të lehtë duke shënuar maksimalisht 29°C ndërsa fundjava sjell rritje graduale të temperaturave duke ngjitur maksimumin në 32°C.
Etiketa: , , ,

Pas