Kryesore

Moti sot/ Vishuni trashë dhe mos harroni çadrën
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:00 - 11/12/19 |
mapo.al

Ulje temperaturash, shtrëngata shiu dhe reshje dëbore në zonat malore. Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme nga Shërbimi Meteorologjik Ushtarak.


‘Sot pritet një ditë me vranësira mesatare dhe të dendura si dhe kthjellime të cilat nisin në orët e vona të pasdites.


Reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe në zonën e jugut dhe relievet malore deri mesatar në formën e shtrëngatave.


Sa i përket temperaturave ato pritet të pësojnë rënie prej 4 deri në 5ºC si në vlerat e mëngjesit ashtu dhe ato mesditës’, bën të ditur Shërbimi Meteorologjik Ushtarak.Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas