Aktualitet

MotoGP/ Aksident i rëndë, motorri përfshihet nga flakët (VIDEO)

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 16:37 - 25/08/19 |
mapo.al

Një aksident i rëndë u regjistrua në xhiron e parë të garës së Moto GP në Britaninë e Madhe.

Yamaha e Fabio Kuartararos dhe Andrea Dovicioso u përplasën mes tyre, teksa të dy pilotët përfunduan në tokë.


Dukati i Deviciosos u përfshi nga flakët, ndërsa piloti, për shkak të plagëve të marra gjatë rrëzimit, është marrë me makinë dhe është dërguar pranë një qendre mjekësore. Ndërkohë për sa i përket Kuartararos, ai nuk pati probleme, pasi u ngrit menjëherë në këmbë.

Etiketa: , ,

Pas