Aktualitet

Mourinho çmendet në festë, Tottenham triumfon në frymën e fundit (VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:03 - 16/02/20 |
mapo.al
Tottenham ka marrë një fitore dramatike me shifrat 2-3 ndaj Aston Villës në transfertë. Ekipi i drejtuar nga Jose Mourinho festoi pikërisht në minutën e fundit të ndeshjes, me Son që ishte heroi i “Gjelave”. Pjesa e parë nisi me protagonist Toby Alderëeireld. Mbrojtësi belg fillimisht shënoi një autogol në minutën e 9-të, ndërsa në të 27-tën shënoi një supergol duke barazuar shifrat.


Në fund të 45 minutave të para Son përmbysi gjithçka, me koreano-jugorin që pasi gaboi nga pika e bardhë, korrigjoi duke shënuar pas grushtimit të Reinës. Reagimi i Villës erdhi në pjesën e dytë me mbrojtësin Engels, i cili shënoi në minutën e 54-të.


Atëherë kur askush nuk e priste, në minutën e 94-të ishte një gafë e Engels, që i dhuroi Son një shans të artë që sulmuesi nuk e shpërdoroi. Koreano-jugori u tregua i saktë përballë Reinës dhe shënoi golin e fitores, duke shpërthyer në festë.1Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas