Sport

Mourinho shkon në Mal të Zi për të befasuar “Zonjën”


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:02 - 10/10/18 |
mapo.al

Jose Mourinho është në rrezik dhe janë të shumtë ata që mendojnë se nuk do ta mbyllë vitin në drjetim të Manchester United. Gjithsesi, kjo duket se nuk e ka besuar besimin e tij te drejtuesit e klubit dhe portugezi ka vendosur të udhëtojë për të vëzhguar disa lojtarë që mund t’i shërbejnë “Djajve të Kuq”.


Sipas “Daily Telegraph”, Mourinho do të shkojë në Malin e Zi për të shikuar nga afër Nikola Milenkovic (Fiorentina) dhe Sergej-Milinkovic Savic (Lazio). Të dy këta lojtarë janë dy objektiva të Juventus, por Mou synon të “djegë” konkurrencën e “Zonjës” me këtë lëvizje.


Ata pritet të jenë në fushë në ndeshjen që Serbia do të luajë të enjten në mbrëmje në Malin e Zi, e vlefshme për javën e tretë të Nations League.Të dy lojtarët kanë kaluar dy muaj shumë të mirë, duke tërhequr vëmendjen e disa klubeve në merkato. Milnekovic ka qenë një nga më të mirët e Fiorentina-s në këtë sezon, siç e tregon edhe aktivizimi 90 minuta i tij në të gjitha ndeshjet e luajtura deri tani dhe dy golat e realizuar nga ai.
Ndërkohë, Milinkovic-Savic ka qenë një nga protagonistët e sezonit të kaluar në Serinë A dhe tani duket se ka disa vështirësi për të gjetur formën e tij më të mirë. Në 9 ndeshje të luajtura në këtë sezon me Lazio-n, ai ka realizuar një gol dhe një asist.Të dy lojtarët pritet të jenë në fushë në ndeshjen që Serbia do të luajë të enjten në mbrëmje në Malin e Zi, e vlefshme për javën e tretë të Nations League.

1


Etiketa: , ,

Pas