ShowBizz

Mozzik zbulon se kush është “Dhelpra Dinake” në këngën e tij (Video)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:46 - 11/11/19 |
mapo.al

Kanë kaluar vetëm tre ditë nga projekti muzikor “Dhelpër Dinake” që solli Mozzik. Në rrjetet sociale po thuhet masivisht se është dedikim për ish-partneren Loredana.


Reperi e ka sqaruar një herë e mirë këtë histori.


“Kënga ‘Dhelpër Dinake’ është punuar para dy viteve dhe erdhi një kohë, një çast, moment jetësor, po jo të lidhur me pjesët e mia private, por m’u duk sikur i ka ardhur koha kësaj kënge”, zbuloi Mozzik.


I pyetur në emisionin NIN nëse është dedikim, reperi tha:


“Nuk është dedikim, por më shumë pjesë jetësore. Derisa themi kështu, është një lloj dedikimi, por jo direkt. Ka të bëjë me metaforizmin e një artisti në fushën e muzikës. Nuk bëj dedikime. Thjesht jetën time e shpalos në muzikë.”


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas