Aktualitet

MSH: 1 viktimë, 35 raste të reja dhe 556 të shëruar nga koronavirusi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:29 - 21/05/21 |
mapo.al

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 3167 testime testime nga të cilët kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, 35 qytetarë.


Rastet pozitive janë: 10 raste në Tiranë, nga 5 raste në Shkodër, Vlorë, 3 në Kurbin, 2 në Korçë, nga 1 rast në Fier, Devoll, Mirditë, Berat, Mat, Sarandë, Delvinë, Vau i Dejës, Prrenjas, Skrapar


Fatkeqësisht, në 24 orët e fundit, 1 qytetar nuk ka mundur ta fitojnë betejën me koronavirusin, 77 vjeçari nga Berati.Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë:Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 3167 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 35 qytetarë.
Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 10 raste në Tiranë, nga 5 raste në Shkodër, Vlorë, 3 në Kurbin, 2 në Korçë, nga 1 rast në Fier, Devoll, Mirditë, Berat, Mat, Sarandë, Delvinë, Vau i Dejës, Prrenjas, Skrapar

Lexo edhe :  Koronavirusi - 864 raste të reja dhe 4 viktima në 24 orë


Në 24 orët e fundit janë shëruar 556 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 128,425 që nga fillimi i epidemisë.

Aktualisht në spitalet COVID po trajtohen 61 pacientë nga të cilët 7 pacientë janë në terapi intensive.

Me gjithë përpjekjet e stafit mjekësor betejën me COVID19 nuk e ka fituar 1 qytetar 77 vjeç nga Berati.

Statistika (21 Maj 2021)
Raste të reja ditore 35
Të shëruar në 24 orë 556
Të shtruar në spitale 61
Humbje jete në 24 orë 1
Testime ditore 3,167

Testime totale 691,876
Raste pozitive 132,153
Raste të shëruara 128,425
Raste Aktive 1,287
Humbje jete 2,441

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë 822
Korçë 117
Shkodër 86
Vlorë 55
Elbasan 38
Lezhë 37
Gjirokastër 37
Berat 37
Fier 29
Durrës 16
Kukës 12
Dibër 1

 

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas