Aktualitet

MSH: Viktima e 22-të nga koronavirusi, një 90-vjeçar

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:00 - 06/04/20 |
mapo.al

Ministria e Shëndetësisë ka dhënë detaje për mediat pasi një tjetër pacient i infektuar me COVID-19, ndërroi jetë sot te spitali Infektiv. Viktima është 90-vjeçar i cili vuante nga nga disa sëmundje, duke e çuar në 22 bilancin e të vdekurve nga koronavirusi në vendin tonë.


90-vjeçari ishte i prekur edhe nga COVID19 dhe vuante nga disa sëmundje bashkëshoqëruese (tromboemboli pulmonare, diabet mellitus, hipertension).


Pacienti ndodhej i shtruar prej 5 ditësh në spitalin Infektiv në gjendje të rëndë shëndetësore.


Sipas mjekëve që e kanë trajtuar gjatë gjithë kësaj kohe, shkaku i vdekjes së 90-vjeçarit është tronboembolia pulmonare.


LEXO EDHE: 

LAJMI I FUNDIT/ Ndërron jetë i moshuari te Infektivi, 22 të vdekur nga COVID-19


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas