Aktualitet

Mund të tingëllojë ironi, por Zuckerberg përdor Signal


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:06 - 18/04/21 |
mapo.al

CEO i Facebook dhe WhatsApp, Mark Zuckerberg ka zgjedhur një tjetër aplikacion për të shmangur sulmet kibernetike.

Studiuesi i sigurisë kibernetike, Dave Walker pretendon se Zuckerberg po përdor aplikacionin e mesazheve të kriptuara Signal, që në të vërtetë është një nga konkurrentët e platformave që zotëron.


“Mark Zuckerberg është mes përdoruesve, të dhënat e të cilëve u publikuan online”, – shkruan Walker në Twitter, teksa shton se zbulimi i tij më i fundit është lidhja e numrit të telefonit të Zuckerberg me një llogari në Signal.

Risjellim në vëmendje se përditësimi i politikave të privatësisë së WhatsApp, që fillimisht u planifikua se do të vihej në zbatim më 8 shkurt, u pezullua pas reagimit të publikut.Ironike kur mendon se edhe Zuckerberg është mes miliona përdoruesve, të dhënat e të cilëve u bënë të aksesueshme para pak ditësh.


Apo jo?

Postimi i Dave Walker në Twitter:

 

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas