Aktualitet

Mungoi në Apel, Gjykata: Seanca e radhës për Adriatik Llallën, më 22 shtator


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:18 - 09/09/21 |
mapo.al

Ish-kryeprokurori Ardiatik Llalla ka munguar sot në seancën gjyqësore. Sipas avokatit, shkak i mospranisë së Llallës në gjykatë është shëndeti i tij, pasi ai ndodhet në spital.


Mësohet se avokati paraqiti dokumentet se ish-kryeprokurori ndodhet në regjim spitalor, ndersa i dha trupës gjykuese një ekspertizë që flet për gjendje të renduar shëndetësore të Llallës.


Ndërkohë që Gjykata mori vendimin për shtyrjen e seancës për në datë 22 shtator. Bëhet e ditur se seanca do të mbahet në orën 13:00.Llalla u denua nga Shkalla e Parë me 2 vite burg dhe disa pasuri iu sekuestruan dhe i kaluan shtetit me akuzën e deklarimit dhe fshehjes së pasurisë.
4 sipërfaqe toke, në total 22 mijë metra katrore dhe 1 apartament në Durrës iu morën ish-kryeprokurorit. Po ashtu Llalla u dënua që për 5 vite të mos kryejë asnjë funksion publik. Ai e ankimoi këtë vendim dhe tashmë pritet vendimi i Apelit.LEXO EDHE:

Adriatik Llalla i shtruar në spital, avokati kërkon pafajësinë në Apel

1


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas