Aktualitet

Murrizi numëron deputetët në Kuvend: Janë 97 vota pro, ta gëzoni marrëveshjen e 5 qershorit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:53 - 23/07/20 |
mapo.al

Kryetari i grupit parlamentar demokrat, Myslim Murrizi ka thënë në Kuvend se tashmë janë 97 vota pro marrëveshjes së 5 qershorit, 74 nga mazhoranca dhe 23 nga opozita parlamentare.


Murrizi thotë se do të votojë sërish kundër kësaj marrëveshje dhe shpreson që ta hedhë poshtë atë javën tjetër me miratimin në Kuvend të ndryshimeve kushtetuese.


Sipas Murrizit marrëveshja e 5 qershorit i shërben vetëm 3 kryetarëve të partive pasi u shërben vetëm atyre që hall kanë vetëm Reformën në Drejtësi dhe fshihen pas drejtësisë.
Etiketa: , ,

Pas