Aktualitet

Musa Ulqini, socialisti i radhës që s’do të jetë në listat e PS


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:14 - 08/03/21 |
mapo.al

Një tjetër deputet aktual i PS-së, nuk do të jetë kandidat në listat e kësaj force politike për zgjedhjet më 25 prill. Bëhet fjalë për Musa Ulqini, i zgjedhur në 2017-n si përfaqësues i zgjedhësve të Belshit.

Sipas raportimeve paraprake, Ulqini i ka thënë “jo” kryeministrit Edi Rama pasi i ka ofruar një vend jo të sigurt në lista.


Musa Ulqini i bashkohet të ikurve socialistë Eglantina Gjermeni, Vasilika Hysi dhe Alfred Peza.
Kujtojmë se sot është dita e fundit si afat ligjor i paraqitjes së emrave për deputetë pranë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.


Partitë kryesore në vend po shfrytëzojnë orët e fundit në dispozicion për të shqyrtuar kandidaturat e mundshme.


Deri më tani, largimi i Musa Ulqinit nga radhët e socialistëve, si dhe emrat potencialë për deputetë në PD, janë komunikuar nga mediat, jo nga një komunikim zyrtar.

Lexo edhe :  Rama-Manastirliu në Kamëz: Sot arrihet në 300 mijë vaksinime

LEXO EDHE:

Emrat surprizë në listat e PD-së?

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas