Aktualitet

Mustafa letër Thaçit: Së shpejti propozoj kryeministrin
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:51 - 29/04/20 |
mapo.al

Lidhja Demokratike e Kosovës ka konfirmuar se ka pranuar sot një letër nga Presidenti Hashim Thaçi, lidhur me mandatarin.Por, po ashtu ka konfirmuar se nuk ka propozuar kandidatin dhe shumicën, por e ka garantuar presidentin se kjo do të ndodhë shumë shpejt.


Përmes një deklarate, LDK konfirmon se kjo është letra e dytë që kanë pranuar nga Thaçi.DEKLARATA E LDKKryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, z. Isa Mustafa, sot ka pranuar letrën e dytë nga Presidenti i Republikës së Kosovës, z. Hashim Thaçi, lidhur me pëpjekjet për formimin e shumicës parlamentare dhe krijimin e qeverisë së re.


Kryetari i LDK-së, Dr. Isa Mustafa, ia ka kthyer letrën duke e njoftuar për angazhimet dhe takimet intenzive të LDK-së, për të krijuar shumicën parlamentare, si dhe ka siguruar Presidentin se në një të ardhme shumë të afërt do të krijoj shumicën parlamentare dhe propozoj kandidatin për Kryeministër të Kosovës.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas