Aktualitet

Muzhaqi s’ndalet me gafat, prurja e re e Ramës hutohet në orët e vona të natës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:23 - 17/09/21 |
mapo.al

Ministrja e shtetit për Rininë dhe Fëmijët, Bora Muzhaqi nuk ka qëndruar pa bërë “gafën” e rradhës. E emocionuar teksa ka marrë fjalën në Kuvend, Muzhaqi ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve me lapsuset e bëra njëra pas tjetrës. Deklaratat e saj në Parlament janë bërë virale në rrjet.


Si fillim Muzhaqi nga emocionet e tepërta ngatëroi orën. “Mendova se nuk do kisha emocione tani që do flisnim se është ora 1 e natës (ora ishte 2) por çuditërisht përgjegjësia që vjen me pozicionin krijon gjithmonë emocione të paktën për mua.” – tha Muzhaqi.


“Patjetër tërmeti e pandemia frenuan shumë aspekte të jetës por ata në asnjë moment nuk na ndaluan që ne të ndalonim punën e parreshtur të qeverisë për të ecur përpara me punët e rëndësishme të këtyre mandateve…”

Ndërkohë që nuk kanë munguar as shprehjet të cilat ministrja tha se i merr me vete kudo.
“Trupi i shëndoshë… Mendja e shëndoshë në trup të shëndoshë”, tha ajo teksa salla ka “shpërthyer” në të qeshura.1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas