Aktualitet

Muzikë pas orarit të lejuar, 27-vjeçari gjobitet me 1 mln lekë në Durrës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:43 - 23/07/21 |
mapo.al

Një pronar lokali në Durrës është gjobitur nga policia me 1 mln lekë pasi në subjektin në pronësi të tij është konstatuar aktivitet me muzikë pas orarit të lejuar.


Gjithashtu G. T., 27 vjeç, është vënë në hetim nga policia për veprën penale “Prishja e qetësisë publike”.


Ndërkohë gjatë ditës së djeshme është arrestuar nga policia P. A., 44 vjeç, banues në Durrës, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij.Gjatë kontrollit të kryer nga punonjësit e OSHEE-së, në banesës e tij u konstatua lidhje e paligjshme e energjisë elektrike.
Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas