Rajoni

“Na jep 35000 euro, ose të ikën koka”, kërcënohet me jetë profesori i shkencave


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:47 - 09/08/18 |
mapo.al

Një profesor kosovar është kërcënuar me jetë, ndërsa në kërkim i është kërkuar një shumë e madhe eurosh. Mediat kosovare raportojnë se profesori i shkencave islame, Mustafa Bajrami ka marrë mesazhe kërcënuese dhe në këmbim i është kërkuar dhe një shumë prej 35 mijë euro nga persona që janë identifikuar nga policia.


Lajmi për kërcënimin e bëri të ditur vet Bajrami përmes llogarisë së tij personale në “Facebook”, i cili tregon se çfarë ka ndodhur.


“Ose 35000 euro, ose koka. Ky ishte ultimatumi i deridjeshëm. Pas ndërhyrjes së një fytyre shumë e njohur publike në Kosovë (jo fytyrë politike), çmimi ka ra, por, sipas ndërmjetësuesit, gjithqysh diçka duhet paguar. I them botërisht zotëriut dhe zotërinjve të involvuar. Nuk ka forcë në këtë botë që mund të më detyrojë të bëjë diçka jashtë vullnetit tim. Siç i kam quar selam mbrëmë edhe sot nga këtu i them; Pushka top iu bëftë se unë nuk frikohem. Kurrë dhe në asnjë mënyrë asnjë cent s’ka për ta marrë”, shkruan Bajrami.1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas