Kryesore

Naftëtaret e Ballshit mbyllin grevën e urisë ditën e 25-të: Dy orë kohë Ramës për të dialoguar


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:09 - 08/11/20 |
mapo.al

Në ditën e 25-të të grevës së urisë, gratë naftëtare të Ballshit kanë vendosur të ndërpresin atë për të dialoguar me kryeministrin.


Ata shprehen se duan zgjidhjen e menjëhershme të situatës dhe nëse nuk do të arrijnë në një konsensus të përbashkët do t’i rikthehen sërish grevës. Naftëtaret i kanë lënë kryeministrit dy orë kohë për të dialoguar me ata.


Menjëherë pas marrjes së vendimit për të ndërprerë grevë, reagoi kreu i qeverisë duke deklaruar se nesër do të jetë në Ballsh për të takuar përfaqësinë e naftëtarëve.Vetë kryeministri Edi Rama pati kërkuar ndërprerjen e grevës, të cilën e quan mjet shantazhi dhe presioni, për t’u ulur më pas me ta dhe për të dëgjuar kërkesat.Rikujtojmë se kërkesat e naftëtarëve janë marrja e pagave, rikthimi në punë dhe pagesa e siguracioneve.LEXO EDHE: 

Ndërprerja e grevës nga naftëtarët, Rama: Caktoni përfaqësinë dhe nesër do të jem aty

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas