Aktualitet

Naftëtarët në ditën e 6-të të grevës së urisë, rëndohet gjendja shëndetësore
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:08 - 03/10/20 |
mapo.al

Vijon të rëndohet situata shëndetësore e naftëtarëve, kur kanë hyrë në ditën e 6 të grevës së urisë.Të vendosur për të vijuar rezitencën, ata shprehen se më shumë po i “vret” mungesa e një reagimi nga institucionet.


“Mosmarrja e një përgjigje po na vret më shumë, rezistenca do të vazhdojë”, shprehen ata.Grevistët janë gati të shkojnë deri në vetëflijim për pagat e prapambetura dhe rinisjen e punës.


Naftëtarët e Ballshit thonë se kanë 13 paga të prapambetura të fituara me vendim gjykate.Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas