Kryesore

Nano shpërthen kundër Lalës: Kurba ime më e ulët, kur të kam përballë ty

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:24 - 01/11/18 |
mapo.al

Analisti Mustafa Nano është përfshirë në një debat me tone të larta me gazetaren Klodiana Lala dhe gazetarin Basir Çollaku.


Nano u shpreh në hyrje të diskutimit të tij në studio, se Saimir Tahiri ka pranuar të shkojë në një emission me 6  vetë, ku tre I kishte armiq dhe tre nuk I kishte miq.


Kjo ka shkaktuar reagim tek gazetarja Lala dhe gazetari Çollaku, të cilët nuk e quajtën të drejtë termin armik. Lala tha madje, se ka bashkëpunuar shumë mirë me zotin Tahiri gjatë kohës që ka qenë Ministër i Brendshëm.


“Këtë hipokrizinë e jetës publike shqiptare nuk e duroj dot. Termi armik në politik përdoret edhe në Amerikë edhe në gjithë Europën”, tha Nano duke  iu drejtuar më pas gazetares Lala me fjalët:


-Kurba ime më e ulët televizive është kur të kam përballë ty dhe Basirin.

– Po e mëshiroj në këtë pikë, u përgjigj Lala./ Opinion.al


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas