Sport

Napoli fiton ndeshjen me Fiorentinën, debutojnë Ribery & Boateng
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:48 - 24/08/19 |
ro ot
Napoli ka fituar 4-3 ndaj Fiorentinës në një ndeshje të çmendur të zhvilluar në Artemio Franchi. Një sfidë spektakolare me plot shtatë gola të shënuar dhe shpresojmë që të shohim sa më shumë ndeshje të tilla në Serie A. Debutimi i Boateng dhe Ribery nuk ka shkuar ashtu siç e kishin shpresuar teksa të besuarit e Ancelotti-t kanë marrë tri pikët, megjithëse me shumë vështirësi.Ishte Pulgar ai që kaloi vendasit në avantazh me penallti, por Napoli përmbysi gjithçka brenda pesë minutave pranë fundit të pjesës së parë me Mertens dhe Insigne nga pika e bardhë.Pas pushimit shpërthyen golat. Milenkovic ka barazuar rezultatin përpara se Callejon të rikthente avantazhin për vendin e dytë e sezonit të fundit.


Boateng ka debutuar me gol te Fiorentina duke barazuar rezultatin, por Insigne ka rikthyer për të dytën herë avantazhin për miqtë vetëm dy minuta më pas.
1

Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas