Aktualitet

Nations League/ Fitore minimale për Spanjën dhe Gjermaninë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 00:29 - 11/10/20 |
mapo.al

Fitore minimale për Spanjën dhe Gjermaninë në Nations League.


Në grupin 4 të Ligës A, Spanja kryeson me 7 pikë pas fitores 1-0 ndaj Zvicrës në stadiumin Alfredo Di Stefano.


Një gol i shpejtë i Oyarzabal, i dha 3 pikët skuadrës së Luis Enriques.Gjermania ndërkohë fitoi me rezultatin 1-2 në transfertën ndaj Ukrainës me golat e Ginter dhe Goretzka, ndërsa finalizimi i Malinovksy me penallti vetëm sa rihapi sfidën.


Me këtë sukses skuadra e Joachim Low, u ngjit në kuotën e 5 pikëve.Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas