Aktualitet

NATO ngushëllon familjen e majorit Tanushi: Dhimbje e madhe


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:17 - 11/05/19 |
mapo.al

Aleanca e Atlantikut të Veriut, e cila është më mision në Letoni ka përcjellë sot një mesazh ngushëllimi për vdekjen major Klodian Tanushit dje në një spital në Letoni.


“Është dhimbje e madhe që sot ka nderruar jetë Major Klodjan Tanushi. Ne i shprehim ngushëllimet tona më të thella bashkëshortes, fëmijëve dhe të afërmve të tij.


Pasi luftoi për jetën e tij, Major Klodjan Tanushi vdiq nga lëndimet e pësuara gjatë një detyre të EOD, në vijën e detyrës më 6 maj 2019, që mori gjithashtu jetën e Nëntetares Zarife Hasanaj.Kemi humbur një nga tanët, një vëlla nën armë. Në këto kohë dhimbjeje, mendimet tona shkojnë tek të dashurit, miqtë dhe kolegët e tij. Jeta e tij do të kujtohet”- thuhet në mesazh.


1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas