Aktualitet

Ndahet nga jeta 91-vjeçari, pronari i hoteleve “Hilton”

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:56 - 22/09/19 |
ro ot

Pronari i hoteleve ‘Hilton’ dhe filantropi i njohur Barron Hilton është ndarë nga jeta këtë javë në shtëpinë e tij në Los Angeles. 91-vjeçari vdiq për shkaqe natyrore, konfirmoi Fondacioni Conrad N. Hilton.


Djali i tij, Steven M. Hilton, kryetar i bordit në fondacionin Hilton, tha se familja po vajton për humbjen e një njeriu të shquar.


“Babi im ishte një bashkëshort i mrekullueshëm për nënën tonë, Marilyn, një model për 8 fëmijët e tij, një mik besnik dhe bujar, biznesmen vizionar e sportist i apasionuar. Ai jetoi një jetë me aventura të mëdha dhe arritje të jashtëzakonshme,”-tha ai.
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas