ShowBizz

Ndahet nga jeta aktori dhe komediani i njohur

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 13:28 - 10/10/19 |
mapo.al

Aktori dhe komediani i njohur Charles Elmer Taylor ka ndërruar jetë të dielën në moshën 84-vjeçare. Lajmi u bë i ditur fillimisht nga publicisti i tij Harlan Boll. Në një intervistë për CNN, Boll bëri me dije se Taylor u shtrua javën e kaluar për shkak të një komplikimi shëndetësor në një spital në Los Angeles.


I njohur për rolet e tij në Broadway dhe filmin “Home Alone”, Taylor i pati fillesat e akrimit gjatë shërbimit të tij në Luftën Koreane. Ai ishte gjithashtu zëri i shumë filmave për fëmijë si “DuckTales the Movie: Treasure of the Lost Lamp”, “Tom and Jerry: The Movie”, si dhe të “Scooby-Doo and the Monster of Mexico”.Charles Elmer Taylor lindi më 13 janar të vitit 131, në Washington D.C.


<
>
rip-tay Rip-Taylor-campy-comic-and-game-show-personality-dies-at-84 ap_rip_Taylor_FILE_2005 indproposalrip-770x470 rip-taylor 73803-8695


Etiketa:

Pas