Aktualitet

Ndahet nga jeta ikona e futbollit durrsak, ish-ndihmësi i Brigelit në Kombëtare


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:37 - 18/11/21 |
mapo.al

Ka ndërruar jetë në moshën 69-vjeçare ikona e futbollit durrsak dhe shqiptar, Vladimir Ajazi.


Lad Ajazi, siç e njihte rrethi i ngushtë shoqëror, lindi në Kukës por u stacionua për vite me radhë në Durrës duke qenë pjesë e skuadrës durrsake të Lokomotivës së asokohe.


Gjithashtu Ajazi ishte dhe pjesë e Kombëtares në kohën kur drejtohej nga trajneri gjerman Hans Peter Brigel në vitet 2002-2006 duke mbajtur detyrën e përgatitësit të portierëve.Kohët e fundit, Ajazi vuante nga një sëmundje, madje në një foto të postuar së fundmi në rrjetet sociale shikohet Ajazi i ulur në një karrige me rrota.
Një lajm i hidhur për shuarjen e një ikone të futbollit shqiptar, që la pas histori dhe trashëgimi në sportin e vendit tonë.3


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas