ShowBizz

Ndahet nga jeta në moshën 24-vjeçare ylli latin i Disney-t

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:00 - 07/07/20 |
mapo.al

Aktori i Disney-t, Sebastián Athié ka ndërruar jetë.


The Disney Channel Latin America e dha lajmin e trishtë me anë të një njoftimi në Instagram, ndërsa shkaku i vdekjes së 24-vjeçarit mbetet i paqartë.


“Pusho në paqe, Sebas. Arti dhe buzëqeshja jote do të jetojnë përgjithmonë.


Jemi të trishtuar për ikjen e Sebastián Athié dhe do ta kujtojmë gjithmonë për talentin, profesionalizmin dhe zemrën e madhe. Jemi pranë familjes së tij, miqve dhe fansave”, – ka shkruar Disney Channel LA, përkrah një fotoje të Athié duke qeshur.


Të shumtë ishin edhe kolegët e aktorit që shprehën ngushëllimet në rrjetet sociale.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Disney Channel LA (@disneychannel_la) on


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas