Aktualitet

Ndahet nga jeta në moshën 75-vjeçare gazetari i njohur sportiv, Nexhat Gjuzi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:17 - 12/09/21 |
mapo.al

Ndahet nga jeta në moshën 75-vjeçare gazetari i njohur Nexhat Gjuzi. Ky i fundit u lind në Kavajë më 13 shtator të vitit 1946.


Pjesën e parë të karrierës ja kushtoi gazetarisë dhe deri në vitet 90 u shqua si një nga gazetarët më të mirë sportiv të kohës.


Gjuzi ishte ndër themeluesit e Shoqatës së Intelektualeve Myslimanë. Ai shërbeu për disa vite si i zgjedhur i Kuvendit të Shqipërisë në poste të rëndësishme shtetërore.1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas