ShowBizz

Ndahet nga jeta në moshën 98-vjeçare e ëma e Silvester Stallones
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:46 - 22/09/20 |
mapo.al

Jackie Stallone, nëna e aktorit hollivudian Sylvester dhe një nga konkurentët më të paharrueshme të Celebrity Big Brother, ka vdekur në moshën 98 vjeç.


“vdiq në gjumë ashtu si dëshironte”, tha djali i saj i vogël, Frank.


“Ishte e vështirë të mos e pëlqesh atë, ajo ishte një grua shumë mendiehapur dhe i shkëlqyeshëm”, shtoi ai në një postim në Instagram.


“Mendja e saj ishte e mprehtë deri në ditën kur vdiq”.


Emri i saj i vajzërisë ishte Jacqueline Frances Labofish dhe lindi më 29 nëntor 1921, ajo iku nga shtëpia e saj në Washington DC në moshën 15-vjeçare për t’u bashkuar në cirk.


“Babai im, i cili ishte një avokat i pasur, donte që unë të shkoja në shkollën e drejtësisë, por unë doja të isha në skenë,” i tha ajo The Times në 2005.

Për publikun shqiptar ajo nuk gëzon famën e të birit Silvestre, por ajo njihej në amerikë dhe ishte pjesëmarrëse në formate të ndryshme televizive.


Etiketa: , ,

Pas