ShowBizz

Ndahet nga jeta reperi britanik TY pas infektimit me COVID-19

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:37 - 08/05/20 |
mapo.al

Ndahet nga jeta reperi TY në moshën 47 vjeçare pasi u infektua me koronavirus. Reperi fillimisht ra në gjendje kome, ndërsa më vonë u vendos në ventilator. Pasi gjendja e tij u përmirësua ai u zhvendos jashtë kujdesit intensiv. Por beteja e TY vazhdoi deri në pikën ku ai humbi jetën.


Konfirmimin për vdekjen e ka bërë ekipi i tij të enjten pasi ai u shtrua në spital.


TY – emri i vërtetë i të cilit është Ben Chijioke, ka qenë i nominuar për “Mercury Prize” me albumin e tij “Upwards”, shkruan DailyMail. Ai debutoi për herë të parë në industrinë e muzikës në vitin 2001 duke publikuar albumin e tij të parë “The Awkward”.


See the source image


Vitin e kaluar TY gjithashtu formoi një super grup të quajtur “Kingdem”, ku pjesëtarë ishin edhe reperët Blak Twang dhe Rodney P.

See the source image

 

See the source image


Etiketa: ,

Pas